Καδράκια από καμβά. Φτιάξτε όμορφα καδράκια από καμβά με απλά υλικά για να διακοσμήσετε το παιδικό δωμάτιο, να τα κάνετε δώρο ή να τα χρησιμοποιήσετε ως μπομπονιέρες για μια βάφτιση. Χρησιμοποιήστε διαφορετικά σχήματα και μεγέθη για να κάνετε μια σύνθεση !
Καδράκια από καμβά
Αγοράστε διάφορα σχέδια ( τετράγωνα, ορθογώνια, τρίγωνα, πολύγωνα ..) και μεγέθη καδράκια από καμβά. Είναι ωραίο να παίξετε με τα σχήματα και τα μεγέθη! Αφού πρώτα τα βάψετε με όποιο χρώμα θέλετε είτε ακρυλικό, ακουαρέλας είτε ακόμα και με νερομπογιές ( όπως δοκίμασα εγώ ..) αρχίστε να στήνετε το θέμα σας που θέλετε να έχει το καδράκι σας.
Καμβάδες διαφόρων σχημάτων, χρώματα πινέλα..
Τα υλικά που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε άπειρα : κουμπιά, κορδέλες, ύφασμα, αλουμινένια καπάκια του καφέ ή αλουνινόφυλλο , πέρλες, χρυσόσκονη και ότι άλλο σκεφτείτε.
Κουμπιά , πον πον, κορδέλες και αλουμινένιο καπάκι από συσκευασία καφέ
Αν τα χρησιμοποιήσετε για μπομπονιέρα σε βάφτιση επιλέξτε θέμα, στολίστε το με κορδέλες και κουφετάκια και καταπλήξτε!
Καδράκια για παιδικό δωμάτιο
Τα παρακάτω καδράκια είναι μια απόπειρα για μπομπονιέρες που είχα κάνει με θέμα το αυτοκίνητο, και καδράκια για κοριτσίστικο δωμάτιο
Το καδράκι είναι βαμμένο με γαλάζια νερομπογιά και το αυτοκίνητο καθώς και το φανάρι από αλουμινένιο καπάκι συσκευασίας καφέ ...Καλό ταξίδι!!“Πάμε βόλτα”..Πειραματιστείτε με διάφορες κορδέλες ,πούλιες , κουμπιά .Οι συνθέσεις πολλές και διαφορετικέςΠαίξτε με διάφορα χρώματα και υλικά !Στολίστε τα στο παιδικό δωμάτιο .Διαλέξτε διάφορα θέματα, χρώματα..Καδράκι κοριτσάκιΚαλή επιτυχία!!