Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Τα καπέλα της super μαμάς, κάρτα Pop – up με ευχές, βιβλίο, γλυκό λουλούδι και άλατα για το μπάνιο της μανούλας !
Super Μαμά Χρόνια πολλά !
Αχ αυτή η μαμά ! Πόσα μας προσφέρει και πόσα πολλά πράγματα μπορείς να κάνεις ; Γιαυτό και μεις φορέσαμε στην μαμά τα «καπέλα» της !
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama13.jpg)
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama12.jpg)
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama11.jpg)
Καταλήξαμε ότι η μαμά μας είναι ένας super ήρωας ! Πως τα προλαβαίνει όλα αυτά ; Η μαμά μας είναι σεφ, νοσοκόμα, νοικοκυρά, ταξιτζής, αστυνόμος, πυροσβέστης, δασκάλα, γελωτοποιός, μάγος, είναι μία Βασίλισσα ! Η Βασίλισσα της καρδιάς μας !
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama07.jpg)
Η δική μας η μαμά τι είναι ; Ζωγραφίσαμε τα πορτραίτα της μαμάς και τα πλαισιώσαμε με χαρακτηριστικά επίθετα.
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama15.jpg)
Συμπληρώσαμε το βιβλίο της μαμάς , και της φτιάξαμε ένα γλυκό «μπισκοτένιο» λουλούδι. Ζωγραφίσαμε δύο χάρτινα πιάτα (ένα ολόκληρο και ένα μισό πιάτο) για να τα βάλουμε μέσα ! Ζωγραφίσαμε ένα λουλούδι στο κέντρο με μαύρο μαρκαδόρο και κολλήσαμε την λέξη ΜΑΜΑ!
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama01.jpg)
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama04.jpg)
Με την τεχνική Pop – up φτιάξαμε φέτος τις κάρτες μας για την μαμά ! Κάθε παιδί ζωγράφισε στοιχεία (την μαμά του, λουλούδια, καρδιές..) και τα κόλλησε μέσα. Στο εξωτερικό της κάρτας κόλλησαν τρία διαφορετικά μεγέθη καρδιών !
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama02.jpg)
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama10.jpg)
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama03.jpg)
![Super Μαμά Χρόνια πολλά ! Super Μαμά Χρόνια πολλά !](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2017/05/super-mama09.jpg)
Η μαμά κουράζεται τόσο πολύ ! Γιαυτό και μεις της φτιάξαμε ένα δωράκι για να την χαλαρώσουμε λίγο ! Της φτιάξαμε με χοντρό αλάτι, σόδα και αρωματικά έλαια, άλατα μπάνιου ! Την ιδέα την πήραμε από το Blog τηε φίλη μου της Κατερίνας: paixnidokamomataa.blogspot.gr Τα βάλαμε σε βαζάκια και… έτοιμα για το χαλαρωτικό μπάνιο της !
300+ μοναδικοί Υπολογισμοί - Calculators ● VresKEP.gr ● Πολίτες & ΚΕΠ