Λάκης Επιστολάκης – Ο ήρωάς μας. Έφτασε η στιγμή να δημιουργηθεί ο ήρωας που θα συντροφεύσει τους υπόλοιπους δέκα ήρωες της ιστορίας που θα δημιουργηθεί από τα μέλη – νηπιαγωγεία του προγράμματος e-twinning : «Ήρωες φανταστικοί σε διαδρομή μαγευτική». Ο Λάκης Επιστολάκης και οι φίλοι γεννήθηκαν μέσα από τους ταχυδρομικούς φακέλους και δημιούργησαν την δική τους ιστορία !
Λάκης Επιστολάκης – Ο ήρωάς μας | E-twinning
Η αφορμή μας δόθηκε μέσα από ένα παραμύθι που είχαμε φτιάξει κατά την διάρκεια της θεματικής ενότητας του Ταχυδρομείου . Τα παιδιά θέλησαν να φτιάξουν τον ήρωα τους χρησιμοποιώντας έναν ταχυδρομικό φάκελο ..
Πως θα ήταν όμως ο ήρωάς μας ; Τι μορφή , τι χαρακτηριστικά και ποια προσωπική ιστορία θα είχε ; Βασιζόμενοι λοιπόν στην συνέντευξη του ήρωα που είχαμε, ξεκινήσαμε να καταγράφουμε τα χαρακτηριστικά και τα βασικά σημεία της ζωής του !!
Η φαντασία των παιδιών πάντα μας εκπλήσσει !!!!
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis08.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis09.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis06.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis05.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis07.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis10.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis01.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis02.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis19.jpg)
Σειρά είχε η αγαπημένη του !! Η Δεσποινίδα E-mail. Την φτιάξαμε με κίτρινα μαλλιά , μεγάλα μάτια και χείλη και για μύτη κολλήσαμε το σήμα του e-mail ! Απαραίτητη και η πουά φούστα χχχ
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis12.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis15.jpg)
Στη συνέχεια φτιάξαμε την ντουλάπα που έκρυβε το μαγικό ραβδί που τους έκανε όλους αόρατους και τους φίλους του : Ο Φακελάκης , το γραμματόσημο και το Ταχυδρομικό περιστέρι.
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis17.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis18.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis13.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis14.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis25.jpg)
Δεν ξεχάσαμε και τους εχθρούς του : Την βροχή που τον μουσκεύει, το ψαλίδι που τον κόβει και το σπίρτο που τον καίει !
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis24.jpg)
Αρκετά απογεύματα αφιέρωσαν τα παιδιά με την κυρία Χρύσα να φτιάξουν την πόλη του Επιστολάκη που ήθελαν να είναι τρισδιάστατη ! Κόλλησαν φακελάκια για σπίτια , έφτιαξαν δέντρα με καρπούς γράμματα κλπ.
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis23.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis22.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis21.jpg)
Αγαπήσαμε τόσο πολύ τον ήρωά μας !! Δανειζόμενοι δύο φύλλα εργασίας από το 29 νηπιαγωγείο Σερρών, ζωγραφίσαμε τον ήρωά μας και τα βασικά χαρακτηριστικά του !!
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis3202.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis3201.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis27.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis28.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis26.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis30.jpg)
Ενθουσιαστήκαμε και χαρήκαμε πολύ όλη αυτή την διαδικασία, όλο το ταξίδι δημιουργίας του ήρωά μας ! Τον ήρωά μας και την αγαπημένη του τους αγαπήσαμε τόσο πολύ !!
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis20.jpg)
![Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning Λάκης Επιστολάκης - Ο ήρωάς μας | E-twinning](https://www.popi-it.gr/wp-content/uploads/2015/04/lakis-epistolakis31.jpg)
Το μαγευτικό μας ταξίδι συνεχίζεται !!!
300+ μοναδικοί Υπολογισμοί - Calculators ● VresKEP.gr ● Πολίτες & ΚΕΠ